Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - 2014-2024 yılları arasında Kiraz Belediye Başkanlığı yapan AK Partili Saliha Özçınar Kutlu; 31 Mart seçimlerine Cumhur ittifakının adayı olarak girdi.

Bir evden iki aday... Saliha Özçınar Kutlu'nun eşi o ilçede MHP listesinde! Bir evden iki aday... Saliha Özçınar Kutlu'nun eşi o ilçede MHP listesinde!

SEÇİMİ KAYBETTİ

Kutlu, 11 bin 885; CHP'li rakibi Nasuh Coşkun ise 15 bin 874 oy alarak ilçenin yeni başkanı oldu.

KUTLUYA YENİ GÖREV

Başkan seçilemeyen AK Partili eski Başkan Kutlu'ya; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kucak açtı. Kutlu; bakanlık bünyesindeki Deprem Bölgesi Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde görevlendirildi. 

KAYMAKAMDI VALİ YARDIMCISI OLMUŞTU

İzmir’de AK Parti’nin 'seçimi kesin alır' gözüyle baktığı, Kaymakamlığı döneminde adından söz ettiren, Karaburun eski Kaymakamı Eyüp Kaykaç seçimi kazanamamış ve devletteki rütbesi artırılarak Manisa’ya Vali Yardımcısı olarak atanmıştı. 

GÖREVE DÖNDÜ

AK Parti’den Karabağlar Belediye Başkan aday adayı olabilmek için İzmir Vali Yardımcılığı görevinden istifa eden Mehmet Sadık Tunç, iktidar partisinden Karabağlar Belediye Başkan adayı olmayı başarmış ancak seçilememişti. Tunç geçtiğimiz ay istifa ettiği vali Yardımcılığı görevinde dönmüştü.