Tere bitkisinin yaprakları genellikle salatalarda ve sandviçlerde baharat olarak kullanılıyor. Tadı acı ve keskin olan tere, vücudumuz için de inanılmaz etkiler barındırıyor. Geleneksel olarak öksürük ve soğuk algınlığı problemlerine çok iyi geliyor.


Faydalı detoks etkisi bulunan tere bitkisi, vücudu temizlemeye ve toksinlerden arındırmaya yardımcı olur. Biriken ödemi atmak için etkili bir besindir. Vücudunuzu daha sağlıklı hale getirmek için tere suyunu tercih edebilirsiniz. 

 
Tereyi kaynatıp içtiğinizde yüksek C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sistemine faydalı etkiler verebilirsiniz. Vücudun daha güçlü ve dinç olmasını sağlayarak hastalıklardan korunmak mümkün olacaktır. Olası hastalık risklerini azaltır.


Özellikle eklem ağrıları, kas ağrıları ve iltihap problemleri yaşıyorsanız tere bitkisi bu sorunlara ilaç gibi gelebilir. Suyunu tükettiğinizde faydalı etkiler alabilirsiniz. Tere bitkisi, kan dolaşımı sağlamak için de etkili bir rol üstlenebilir.


Tiroid bezi problemi yaşayan kişilerin metabolizması yavaşlayabilir. Bu problemlerde etkili olan tere otu, kilo vermeye de yardımcı olabilir. Tere otu tohumu kürü ile bölgesel olan kilolardan kurtulmak için destek alınabilir.


Tek başına kullanıldığında pek çok kişi tarafından acı olarak nitelendirilebilir. Ancak salataları karıştırarak veya yemeklere ekleyerek tüketebilirsiniz. Özellikle tere bitkisinin suyunu kullanmak etkili olacaktır. Meyve suyuna eklediğiniz tere otu meyve kokteyli tadında olacaktır.


Toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlayarak yağ yakımını destekleyen tere otu, fazla suyu atmanızı sağlayacaktır. Metabolizma hızını düzene sokan bu otu düzenli olarak tükettiğinizde faydalarını fark etmeye başlayacaksınız.